blog
nowe wpisy
10-Styczeń-2019 (15.57), autor: Jan Drechsler

#20111. Lodowisko

Śnieg nieco stopniał, następnie jego mieszanka z wodą zamarzła i powstało wiadomo co - lodowisko. Momentami jest ślisko, trzeba uważać. Mówią o tym w mediach, ale gdyby nie mówiono, to przecież chyba kierowca powinien mieć wyczucie podłoża. Chyba powinien, chyba kierowca? Tych chyba kierowców jest część jakaś, bo wariatów nigdy się nie pozbędziemy. Przypominam tylko, że na równej drodze też można zaliczyć stłuczkę do aktu zgonu włącznie.

Mistrzostwo świata w Radzionkowie na ul. Szybowej. Trzy spore przedsiębiorstwa płacące podatki, a właściciel jezdni nie zadbał o stan nawierzchni. Wywrotki, cysterny i ciężarówki z towarem nie dały rady wjechać po lodowisku na nieznacznym wzniesieniu. Czekałem kilkanaście minut na odkorkowanie przejazdu.

Pod domem też lodowisko. Pojechałem do sklepu po sól drogową i załapałem się na… ostatni worek.

- Szkoda, że macie ostatni worek, bo kupiłbym drugi i posypał wam przed sklepem - powiedziałem złośliwie.

- Nie jest tak źle - usłyszałem odpowiedź.

Faktycznie, tak jak na Szybowej w Radzionkowie to nie było.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.