blog
nowe wpisy
07-Luty-2020 (18.21), autor: Jan Drechsler

#25778. Lutowy smutek

​Zrobiło się w tym lutym posępnie, cmentarnie. Doszła wiadomość, że zmarł Romuald Lipko. Już chciałem napisać, że odczuwam jakby zapadła się Budka Suflera. Utwory genialnego kompozytora elektryzują słuchacza, stanowią dobre paliwo do działania, iskrę natchnienia. Budka Suflera nie zapadła się, ale niechby on stał się suflerem z zaświata dla swojej kapeli i dla innych twórców oraz wykonawców.

Dzisiaj jest pierwsza rocznica śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Pozytywna postać, człowiek z charyzmą, a przedstawiany przez niektórych pyszałków w niemiłym świetle. Kto opowiada brednie o takich osobach, sam sobie wystawia świadectwo.

Zmarł Lucjan Brychczy - piłkarz, a później trener. Grał w futbol znakomicie, był reprezentantem Polski i olimpijczykiem. Kopał w tych czasach, kiedy grało się nieraz o święty spokój, to znaczy idąc do wojska młody zawodnik odbywał służbę na boisku. Wielu takich ze Ślaska grało w “zespołach mundurowych”.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.