blog
nowe wpisy
16-Luty-2020 (17.08), autor: Jan Drechsler

#25909. Małpka

​Niedziela to dzień święty, dlatego należy zapewnić sobie święty spokój. Jednym ze środków to gwarantujących jest spacer, który zwłaszcza w taką wiosenną pogodę wprawia człowieka w niezły nastrój.

Spacer nie koniecznie musi być bezcelowy, zawsze coś więcej może dać niż przewietrzenie mózgowia. Przy obecnej dogodności posiadanych środków komunikacji człowiek jest w stanie spacerować z kimś na odległość, ale przede wszystkim możliwe jest cyknięcie fotki. Mnie takie zdjęcia zwykle potrzebne są do wykonywanych prac, a nawet pisania.

Dzisiaj szedłem wzdłuż kamiennego ogrodzenia starego kościoła pod wezwaniem św. Marcina. Jest w stanie mało ciekawym, bo zaprawa sypie się tu i tam, wypadają pojedyncze kamienie. Wiadomo, wiek budowli robi swoje, na moją głowę, najlepiej byłoby go rozebrać i ponownie poskładać na mocnej zaprawie.

Co mnie bardziej zainteresowało? Pusta butelka - małpka wkomponowana w kamienny ubytek. Zaraz zrobiłem zdjęcie, a przy okazji przypomniały mi się papierki po śniadaniach wciskanych między żebra kaloryferów w szkole… Nie, nie! Święty nie byłem, ale papierków nie wkładałem do grzejników, małpka zresztą też nie była moja.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.