blog
nowe wpisy
27-Luty-2020 (17.47), autor: Jan Drechsler

#26063. Maseczki

​Rozmowa dotyczyła… oczywiście koronawirusów, tych paskudnych organizmów, które zagrażają naszemu zdrowiu ogólnie. Fizycznemu to rozumie się samo przez się, bo otrzymanie porcyjki zakaźnej skończyć się może różnie, łącznie z różnym przedsiębiorstwem pogrzebowym.

Zdrowiu psychicznemu wirusy już zaszkodziły, stały się patogenem społecznej choroby psychicznej. Doszło do tego, że znawcy tematu nawet wiedzą, gdzie powinno się rozmawiać o strategii ochrony społeczeństwa. Przede wszystkim fotel i kawa są bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowotności Narodu. Nie wiem dlaczego, bo jestem głupiutki, ale podejrzewam, że rozmówcy powinni stać przy oknie i już teraz obserwować jak idzie zagłada szeroką tyralierą.

Piszę jak najęty, ale nie konkretnie na temat zawarty w tytule. Rozpędziłem się jak niektórzy w krzewieniu głupoty. A temat jest poważny. Maseczki. Skąd je wziąć, to jest problem. Tak! Odnotowujemy kryzys maseczkowy. Nie wiem, czy rząd umieścił w budżecie pozycję dotyczącą bezpłatnych maseczek, ale znowu schodzę z tematu.

Według mnie problem posiadania maseczek to jest pikuś. O wiele bardziej ważną sprawą jest utylizacja tych ochraniaczy ust i nosa. W znaczeniu epidemiologicznym każda zużyta maseczka powinna być traktowana jak materiał zakaźny. Nie wolno wrzucać jej byle gdzie. Z pewnością nie do miejskiego kosza na śmieci, bo tam stać się może z nią wszystko.

No, ale tym się media nie zajmują, bo przecież wystarczy nieco postraszyć, kogoś innego wyśmiać, a jeszcze innego zmieszać z błotem. To jest wskazane, wszak w błocie wirusa jeszcze nie stwierdzono.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.