blog
nowe wpisy
22-Czerwiec-2019 (16.47), autor: Jan Drechsler

#22464. Memento mori

​Nie bez powodów tak zatytułowałem wpis. Łacińskim pozdrowieniem zakonników takich jak kameduli, kartuzi czy trapiści zaczynam przygotowanie do jutrzejszej wyprawy do Krakowa na Bielany. Kolejnym celem “wycieczkowiczów” jest klasztor kamedułów.

O pierwszych dwóch kamedułach w Polsce dowiadujemy się z historii, że przybyli na prośbę Bolesława Chrobrego. Byli to Benedykt i Jan uczniowie samego założyciela zakonu, czyli św. Romualda. Jednak pierwszy erem z prawdziwego zdarzenia powstał w 1604 roku właśnie na Bielanach krakowskich, tam, gdzie jutro poczujemy smak prawdziwej ciszy. A memento mori? No właśnie. Śmierć jest prawdziwą ciszą, chociaż niejednokrotnie wywołuje burzę, ale tylko w świecie żywych.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.