blog
nowe wpisy
11-Styczeń-2018 (20.02), autor: Jan Drechsler

#14856. Śmiać się nie wypada

​Otrzymanie kolejnego transportu węgla nie oznacza wcale, że będzie ciepło w domu. Jasne, jasne, ze trzeba paliwo systematycznie spalać, nie o tym chcę pisać. Problem uwidacznia się wcześniej jeszcze, niż czarne złoto zamieni się w szary popiół. Węgiel trzeba zrzucić do piwnicy, śmiać się nie wypada, bo realia zrobiły się niekorzystne. Ci, którzy dotychczas chcieli dorobić, wbrew logice, kiedy dostali 500 złotych za dzieci, teraz legalnie zatrudnili się. Chwalebne, ale bolesne dla mnie - człowieka, który od pracy fizycznej nie stroni, ale łopata zawsze parzyła mnie w dłonie, a jeszcze bardziej dobijała psychicznie.

Nie było tak źle. Zacząłem zsypywać węgiel, a sąsiad, nowy lokator z parteru dokończył dzieła. Chwała tym, dla których łopata nie jest wstrętna.

W tle codzienności stało się coś, z czego śmiać się nie wypada. Próba samobójcza opozycji w sejmie napawa mnie optymizmem, że w przyszłości będę miał komu powierzyć zrzucanie węgla do piwnicy. Oby tak dalej.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.