blog
nowe wpisy
12-Maj-2017 (20.31), autor: Jan Drechsler

#11105. Śmieciowy interes

Wczoraj umyślna z Urzędu Gminy wręczyła mi pismo dotyczące nowych opłat za wywóz nieczystości. Piszę “nowych”, ale wiadomo, że chodzi o podwyżkę opłat za usługę, bo jeszcze nie zdarzyło się nigdy, żeby ktoś raczył poinformować o obniżkach. Krytykować sprawy nie mam zamiaru, rozumiem wzrosty kosztów obsługi oraz jakieś niewytłumaczalne względy. Nawet gdyby napisali, że cena idzie w górę, bo tak się komuś spodobało albo, że chcą mnie naciągnąć na parę złoty, też bym nie protestował.

Dzisiaj jednak zrodziła się pewna refleksja. Mianowicie, zobowiązani jesteśmy do segregacji śmieci, bo wtedy część bezużytecznych dla domu odpadów może w recyklingu stać się surowcem do ponownej produkcji. I tu mam dyskomfort, bo jeśli ja komuś przekazuję surowiec, to dlaczego mam za niego płacić? Czy kopalnia mi płaci za to, że łaskawie odebrałem węgiel? Czy w sklepie kasa daje mi pieniądze, bo wyczyściłem półki? Co z tego, że plastiki są mi niepotrzebne. Ktoś z nich produkuje kolejne towary i powinien mi zapłacić za surowiec.

Może myślę pokrętnie, może faktyczna cena wywózki zawiera marżę za dostarczony surowiec? Nie wiem, czy ktoś mi na to odpowie?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.