blog
nowe wpisy
28-Listopad-2018 (17.13), autor: Jan Drechsler

#19610. Miejsce zamieszkania

​Będąc w zbrosławickim markecie pomogłem pewnemu znajomemu, bardzo wiekowemu jegomościowi przestawić skrzynki z jabłkami. Nie wiem, dlaczego uważał, że te ze spodnich warstw są smaczniejsze, to jego sprawa. Widziałem jego wysiłki i po prostu zrobiłem dobry uczynek. Człowiek spojrzał na mnie uważnie i rzucił pytanie:

- Ty miyszkosz tam, kaj… - tu padło konkretne nazwisko.

- Niy, łon miyszko na Cmyntarnyj, jo miyszkom tam, kaj łon miyszkoł downiyj - odpowiedziałem, a jegomość tylko pokiwał głową i mruknął.

- Aha!

Nie chciałem dalej ciągnąć wyjaśnień, że gdyby moje obecne miejsce zamieszkania było przy ulicy Cmentarnej, nie chodziłbym po Zbrosławicach za dnia, ale o północy.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.