blog
nowe wpisy
06-Grudzień-2018 (20.21), autor: Jan Drechsler

#19720. Mikołaj

​06 grudnia nierozłącznie kojarzy się ze świętym Mikołajem. Tak przynajmniej mi kojarzy się do dziecka. Jako maluch panicznie się go bałem, chociaż wiedziałem, że tak naprawdę mieszka na ulicy Stromej, wiedziałem też jak się nazywa. W ciągu całego roku był sympatycznym panem, ale kiedy w szatach biskupich w towarzystwie aniołów i jednego diabła zjawiał się w kamiliańskiej salce parafialnej, miałem pełno… nie w spodniach, ale pełno łez w oczach.

Teraz święty Mikołaj kojarzy mi się (nie tylko mi zresztą, ale całej rodzinie) z Martą. Nasza najstarsza wnuczka kończy dzisiaj 7 lat i jest już wesołą pannicą. Można sądzić, że z powodu nałożenia się okazji jest nieco poszkodowana. Nic z tego, nawet podejrzewam, że na tym wygrała.

Nigdy święty Mikołaj nie będzie mi się kojarzył z dużym krasnalem. Nie jestem wrogiem takich wyobrażeń, ale staram się być konsekwentny w sprawach tradycji. Nawet takich z przymrużeniem oka jak dzisiejsza.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.