blog
nowe wpisy
15-Styczeń-2019 (20.43), autor: Jan Drechsler

#20182. Minorowo

Dzisiaj dowiedziałem się, że w niedzielę zmarł profesor Ryszard Badura, naukowiec, długoletni wykładowca we wrocławskiej Akademii Rolniczej, obecnie przemianowanej na Uniwersytet Przyrodniczy. Był specjalistą chirurgii weterynaryjnej, piastował kierownicze funkcje na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, a także na uczelni. Kiedy studiowałem, był rektorem akademii.

Był osobowością wysokiej kultury, z finezją prowadził swoje wykłady, można było słuchać i słuchać. Nigdy nie przynudzał i nie udowadniał studentom swojej wyższości i nie przytłaczał wiedzą. Egzamin z profesorem wspominam bardzo mile, bo przebiegał niczym rozmowa ze starszym, doświadczonym kolegą. RIP.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.