blog
nowe wpisy
15-Wrzesień-2019 (12.18), autor: Andrzej Kanclerz

#23638. Moje lektury sierpnia 2019

1. Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak (Pruszyński i s-ka, Warszawa 2019) – jeśli ktoś lubi wywiady rzeki to się nie zawiedzie. Gretkowska wydaje się być w miarę szczera.

2. Katarzyna Tubylewicz, Sztokholm miasto, które tętni ciszą (Wielka Litera, Warszawa 2019) – jest to taki osobisty przewodnik po Sztokholmie z pięknymi zdjęciami. Aż chce się pojechać.
3. Łukasz Orbitowski, Wigilijne psy (Helikon, Gliwice 2006) – są to opowiadania ze szczyptą niesamowitości, czasami odrobiną grozy. Proza dla miłośników tego gatunku.
4. Jaume Cabre, Kiedy zapada mrok (Marginesy, Warszawa 2019) - są to opowiadania ze szczyptą niesamowitości, czasami odrobiną grozy. Proza dla miłośników tego gatunku, czyli podobnie jak u Orbitowskiego, ale moim zdaniem fraza Cabre doskonalsza.
5. Wojciech Tochman, Wściekły pies (WL, Kraków 2018) – reportaże o cierpieniu zebrane w książkę. Duże tego cierpienia. Tak dużo, że wyparłam je i po 3 tygodniach nie pamiętałem o czym była ta publikacja.
6. Paul Theroux, Stary Ekspres Patagoński. Pociągiem przez Ameryki (Czarne, Wołowiec 2012) – Facet wsiada w USA do pociągu i jedzie na koniec Ameryki Południowej do Patagonii, tam gdzie tory się kończą, wyłącznie pociągami. Niesamowita przygoda. Jedyny minus tej książki, że opisuje stan rzeczy z końca lat 60-tych. Teraz jest pewnie zupełnie inaczej.
7. Dorota Malesa, Opowieści o Polakach w USA. Ameryla.pl (Znak Litra Nowa, Kraków 2019) – takie książki powodują u mnie alergię na USA, a może tylko na Polaków w USA. Póki nie zniosą wiz nie wybieram się tam.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.