blog
nowe wpisy
18-Listopad-2018 (19.16), autor: Jan Drechsler

#19455. Musztarda

​Nasze rodzinne okazje urodzinowe bywają najczęściej miłe i wesołe. Do tego urozmaicone różnymi pomysłami wnuczek i wnuków patrząc na nie gromadnie, a także indywidualnie. Wczoraj biesiadowaliśmy z okazji urodzin Szymona, ekipa w pełnym składzie, uwaga wyostrzona żeby nikt ze starszych maluchów nie skoczył na plecy albo żeby nie nadepnąć tych, które kręcą się jeszcze bliżej podłogi.

Było co konsumować, tego nie muszę chyba nadmieniać, lecz o jednym wspomnieć muszę. Do wędlin podana był musztarda angielska. Producencka przyzwoitość wymaga nanieść ostrzeżenie o niebywale ostrym smaku, bo nie wszyscy gustują w ognistych potrawach. Mnie to nie przeszkadza, pieprz potrafię jeść łyżkami, są jednak tacy, którym polecić tego ze względów zdrowotnych nie można. Jadłem ją, smakowała mi, ale efekty nastąpiły później.

W nocy wypiłem morze wody. Lodowatej, bo tylko taka gasiła pieczenie w przewodzie pokarmowym. Jestem przekonany, że kilkoma łyżeczkami można by było wykończyć smoka wawelskiego. Na szczęście mam zwykle zapas wody w lodówce, bo nocny bieg do Dramy w celu ugaszenia pragnienia skończyłby się podobnie jak przypadek krakowskiego potwora.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.