blog
nowe wpisy
16-Listopad-2019 (22.10), autor: Jan Drechsler

#24617. Myślę sobie…

​Tak, jeszcze potrafię to robić, chociaż nie do końca jestem pewien, czy poprawnie. Oczywiście piszę o poprawności fizjologicznej, nie ideowej, nie politycznej tudzież.

Myślenie dotyczy wymiany świateł. Niedawno wysiadła żarówka w skodzie i byłem pewny, że wymienię ją bez problemu. Przecież kiedy wybieraliśmy pojazd w salonie, moje pierwsze pytanie było o wymianę żarówki. Pan wtedy pokazał, że dostęp jest świetny i łatwo jest ją wyjąć. Miał rację, wyjąć było łatwo, w odróżnieniu od fiata. Tam wyjmowanie jest skomplikowane, ale wkładanie proste. Jestem w podobnej sytuacji jak dawniejsza, nieżyjąca już lata całe, nasza sąsiadka w Tarnowskich Górach. Piwnicę zamykała na dwie kłódki. Zapytana dlaczego tak robi, odpowiadała, że jedną kłódkę dobrze się otwiera, a drugą dobrze zamyka.

Moje myślenie w sumie nie dotyczy wymiany żarówek, bo tu nie ma co myśleć, tylko doprowadzić do stanu używalności. Zastanawiam się, jaki jest cel skomplikowania czynności prostej jak… tutaj nie dokończę myśli, bo powinienem zastosować wyraz wieloznaczny, ale niecenzuralny.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.