blog
nowe wpisy
18-Marzec-2019 (19.53), autor: Jan Drechsler

#21029. Na pograniczu

​Nie jest to żaden nowy pomysł na spędzenie czasu i na rozruszanie ciała. Od czasu do czasu zamiast katować się i udawać mistrza świata powinienem połączyć ruch fizyczny z treningiem umysłowym. Postanowiłem powrócić do energicznych marszów, już w ubiegły poniedziałek szlifowałem tarnogórskie chodniki, a dzisiaj wybrałem się do Parku Repeckiego.

Udało mi się przemaszerować alejkami na pograniczu dnia i wieczoru. Park wchłonął mnie, kiedy było zupełnie jasno, a dobrnąłem do samochodu w ciemnościach. Zbudziły się we mnie i między drzewami odstawione na czas jakiś demony, z którymi zawsze żyłem za pan brat. Jeśli komuś wydaje się, że ich nie ma, jest w błędzie. Wyzierają z każdej dziupli, siedzą na gałęziach wtulone w prastare pnie albo gnieżdżą się w korzeniach przewróconych drzew. Te bardziej wesołe uśmiechają się resztkami zachodzącego Słońca, pozdrawiają łapami obłoków podświetlonych na żółto i różowo.

Tyle wrażeń w ciągu kilkudziesięciu minut! A nie poszedłem na Dramę. Następnym razem sprawdzę jak zimę przeżyły utopce. Pogranicze realiów i fantazji jest przepiękne.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.