blog
nowe wpisy
10-Grudzień-2018 (21.39), autor: Jan Drechsler

#19761. Nachalność

​Mam na myśli nachalność telefoniczną, z którą pewnie niejedna osoba spotkała się kilka razy. Jestem pełen zrozumienia dla chcących zarobić, sprzedać coś, czy zorganizować w celach rynkowych. Nie potrafię jednak wytłumaczyć działania agresywnego, dzwonienia kilka razy dziennie. Język polski powinien być zrozumiały dla tych, którzy go używają, a przynajmniej najprostsze słowa. Jeśli mówię komuś:

- Nie, dziękuję - to przecież nie jest trudne do zrozumienia.

Jestem przekonany, że w prawie karnym powinien znaleźć się paragraf dotyczący gwałtu merkantylnego. Może to śmiesznie brzmi, ale po zastanowieniu nabiera sensu. Osoba molestowana obietnicami, zmuszana do wysłuchiwania bzdur na temat produktu, którego wcale nie potrzebuje, powinna mieć oparcie w prawie.

Dzisiaj nie wytrzymałem nerwowo i po kolejnym wyświetleniu się numeru rozmówcy obiecującego nagrodę, zablokowałem intruza. “...Gwałt niech się gwałtem odciska…” - miał rację Mickiewicz, czasem trzeba stanowczo.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.