blog
nowe wpisy
06-Listopad-2018 (20.46), autor: Jan Drechsler

#19299. Najmądrzejsi

​Takimi właśnie nazywają się zdobywcy wiadomości z internetu. Nie mam nic przeciwko zdobywaniu wiedzy w różny sposób, ale pokazuje się coraz więcej mędrców, którzy łowiąc sensacje nadziewają się na rożen i zaczynają być obsmażani w ogniu drwin i szyderstwa.

Jest jednak inny gatunek wszechwiedzy zaczerpnięty z internetu, gatunek o wiele bardziej niebezpieczny, bo powodujący konkretne szkody. Ostatnio pokazało się sporo “lekarzy”, którzy wychodzą z założenia, że jeśli mikroorganizmu nie wiedzą, to go nie ma, a szczepienia ochronne można zastąpić filozofią.

Zgadzam się z tym, że zbyt wiele jest komercjalizacji w medycynie, koncerny niektóre wyprodukowały już szczepionkę przeciwko urywaniu się guzików lub przeciwko gderaniu teściowej. Może te akurat zbędne marnotrawienie potencjału immunologicznego skłania niektórych do głoszenie tez o szkodliwości szczepień. Prawda jest taka, że sami niezależnie od samych siebie zabezpieczamy organizm kontaktując się codziennie z antygenami różnego kalibru. Problemem jest brak możliwości obrony przed niektórymi mikrobami, które potrafią nawyrabiać z człowiekiem. W takich przypadkach człowiek rozumny powinien immunizować się specjalnie przygotowanym antygenem, który zabezpiecza, ale nie robi szkody. Takiej zapory nie jest w stanie przygotować nikt siedzący przed ekranem. Jeśli sam się zakazi, to jego sprawa i niech się leczy. Gorzej jest jednak, kiedy mamy do czynienia z chorobą zakaźną, a przy okazji zaraźliwą. Wtedy taki propagator staje się dla mnie przestępcą i nich stanie przed sądem i robi się najmądrzejszy, a nie kusi naiwnych lub propaguje rewelacje, że mikroba można zabić klapką na muchy.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.