blog
nowe wpisy
12-Luty-2019 (20.51), autor: Jan Drechsler

#20562. Nałóg…?

​Nie, pewnie, że nieee…! Trochę przyzwyczajenie, trochę tradycja. Mam na myśli granie w Lotto. Odrobinkę liznąłem rachunku prawdopodobieństwa, nieco wpojono mi go do głowy w liceum, a potem na studiach. Wiem, że wygranie znacznej sumy cudem nie jest, ale losowym ułożeniem liczb. Wszystko może się zdarzyć, każdy zbiór losowy jest prawdopodobny.

- Najpierw proszę sprawdzić - podałem panu w kolekturze kupon z poprzedniego losowania. - Albo niech go pan zaraz wyrzuci.

- Nie, no! Sprawdzić trzeba, bo a nuż... - pan wsadził kupon do maszynki, coś zagrało w środku, zarechotało, to mechanizm ze mnie szydził, bo usłyszałem wiadomość od obsługującego - miał pan rację.

- Papież jest nieomylny ex cathedra, a ja ex machina - stwierdziłem, chociaż przypuszczam, że niezbyt gramatycznie, ale chyba dowcipnie, bo pan zarechotał prawie tak jak jego maszyna przy sprawdzaniu moich wyników. - Proszę w takim razie jeden strzał na szlag by trafił... Nie, co ja mówię, na chybił trafił z plusem.

- Teraz jestem bogaty - powiedziałem płacąc - przynajmniej do wieczora.

- Trzeba mieć nadzieję - pan podsycał mój optymizm.

- Nadzieja podobno umiera ostatnia, ale ja wolałbym po niej.

- Oby ze szczęścia - tym to miłym akcentem ze strony wróża wielkich pieniędzy w Lotto zakończyłem wizytę w kolekturze.

Zastanawiam się, czy nadzieja jest też nałogiem? Jeśli tak, to miłym.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.