blog
nowe wpisy
04-Luty-2018 (21.48), autor: Jan Drechsler

#15233. Napadało

​Wreszcie jakoś ta zima wygląda zimowo. Rano miałem inne plany, bardziej sportowo rekreacyjne, ale kiedy zobaczyłem krajobraz za oknem, odechciało mi się wszystkiego. Przecież, że nie z powodu chłodu i śniegu! Nawierzchnia ulicy była mało interesująca, niezbyt nadawała się do bezpiecznej jazdy. Lubię takie ekstremalne warunki jazdy, ale zbyt wiele miałbym do stracenia lądując z rowie. Nie tylko samochód i zdrowie.

Nadmiar energii wyładowałem odśnieżając teren przed domem. Podczas tej pracy usłyszałem głos jakby z nieba.

- Dobrze, ale szybciej pracować! - to sąsiad wołał do mnie z pierwszego piętra swojego domu.

- Mam coś dla pana - wtrąciłem po krótszej wymianie ciosów słownych o satyrycznym zabarwieniu, a chodziło mi o najnowszą płytę z koncertu.

- To wpadnę do pana, bo też mam coś?

- Niemożliwe! A co to takiego? - zdziwiłem się, bo naprawdę nie wiedziałem.

- Parafianina - odpowiedział. Faktycznie Agnieszka prosiła go, żeby kupował dla nas gazetki parafialne, bo przy uprawianym przez nas churchingu nie zawsze wiemy, co się wokół dzieje.

- To miło z pana strony - odparłem. - Jednak powiem szczerze, że wolałbym, gdyby pan przyszedł z jakąś parafianką.

Sąsiad roześmiał się szczerze. Potem przyszedł i całe szczęście z Parafianinem, a nie parafianką jakąś, bo kiedy siedzieliśmy plotkując, Agnieszka wróciła z kościoła.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.