blog
nowe wpisy
15-Kwiecień-2018 (17.25), autor: Jan Drechsler

#16383. Niedziela triumfu

​Nie jakiegoś wielkiego, mojego osobistego triumfu w… kuchni. Mając święty spokój (święty dlatego, że jest niedziela!) zabawiłem się w kucharza i dokonałem popisowego dzieła kulinarnego. Niby żadne mecyje, ale nie jest to takie proste. Schab po sztygarsku z ziemniakami podanymi tak, że wyglądały jak ryż. Dlaczego tak wyglądały? Pozostanie moją tajemnicą. Zapewniam, że nie dlatego, że każdy kartofel został obrany do wielkości ziarenka ryżu. Do tego mini marchewki, a całość polana sosem piwnym. Wyglądało nieźle, smakowało również rewelacyjnie.

Piszę o triumfie, bo schab został upieczony w formie necówki. Otok spowodował, co miał dokonać. Mięso było soczyste, co w wypadku pieczonego schabu może się nie udać. Ten gatunek mięsa wieprzowego jeśli nie jest podany w formie kotleta, sprawia nieco trudności.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.