blog
nowe wpisy
28-Grudzień-2019 (12.42), autor: Jan Drechsler

#25213. Śnieg

​Zwykle liczymy na opad białego puchu przed Bożym Narodzeniem, bo śnieg czyni nastrój bardziej świąteczny. W tym roku nie padało, temperatura bardziej przypominała listopadową, a nawet jeszcze wcześniejszą. Tak, bo kilkanaście stopni bywa w październiku i we wrześniu.

Wreszcie dzisiaj popadało, jest gdzieniegdzie biało, lecą sobie płatki bez większego natężenia, o szaleńczej zawiei nie wspomnę. Już wczoraj zauważyłem, że coś białego leci z góry, a stało się to w dziwnych nieco okolicznościach, akurat prowadziłem rozmowę z kolegą po fachu, który mieszka w Białymstoku. Mimochodem zwróciłem wzrok w stronę okna i…

- Niemożliwe! - krzyknąłem do słuchawki. - Ledwo kilka minut rozmawiam z tobą, a już ściągnąłem przed dom białostockie klimaty! Śnieg zaczął padać.

- Odczep się ode mnie i Białegostoku - śmiał się kolega. - U nas jest piękna pogoda, a śnieg niech sobie pada u was na Śląsku.

I pada śnieg, kiepsko, bo kiepsko, ale już można powiedzieć, że prawdziwa zima nadeszła.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.