blog
nowe wpisy
09-Październik-2019 (22.30), autor: Jan Drechsler

#24026. Nowomowa i…

​Tak, nowomowa i jakaś kultura daleka od kultury. Podczas niegdysiejszej wymiany poglądów jeden z moich znajomych twierdził, że brak kultury to także jakaś kultura. Oczywiście, chamstwo też jest, prowadząc teoretyczne rozważania, kulturą. Teoretycznie, bo nikt mnie nie namówi do tolerowania nowomowy, która zamiast kwestię wyjaśniać, komplikuje.

Nie tak dawno obrzucony został błotem świętej pamięci Kornel Morawiecki, nie chcę komentować, bo tego nie robi się z chamstwem, chamstwo się zwalcza. Dzisiaj zmarł prof. Jan Szyszko, który miał realny plan ratowania zasobów leśnych. Można mieć poglądy na różne sprawy, ale ostatnio poglądy mają dyletanci i mienią się ekspertami. Chciałoby się zacytować Sienkiewicza “...diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni…” Tak, można mieć różne poglądy, można się mylić i błądzić, ale obrzucanie inwektywami zmarłych uważam za chamstwo i libertyńską nowomowę.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.