blog
nowe wpisy
22-Wrzesień-2018 (20.09), autor: Jan Drechsler

#18612. O drogach ciąg dalszy

​W wielu miejscach na terenie gminy Zbrosławice ulice nie mają chodników, a jeśli już, to wykoślawione płytki i zdradzieckie dziury są bardziej przeszkodą niż udogodnieniem. W większości przypadków braki te należą do dróg powiatowych, bo gmina jakoś sobie radzi, a wyższy szczebel samorządności nie bardzo. W takiej sytuacji można szukać winnych zaniedbań, ale lepiej spożytkować czas na szukanie funduszy, a następnie, o ile nie równolegle, na sposoby załatwienia sprawy. Strona rządowa chce wykroić z budżetu centralnego niezłe kwoty i na to powinny być samorządy przygotowane. Co to oznacza? Powinna być przeprowadzona inwentaryzacja posiadanych dróg, następnie dopasowanie koncepcji nowych traktów. Nie wolno doprowadzić do tego, że bardziej pyskaci radni i działacze wezmą sprawy w swoje ręce. Wizje można mieć, a nawet należy, ale komunikacja drogowa nie jest polem działania dla twórców fantastyki albo poetów.

Do powyższych wynurzeń dodam jeszcze tyle, że w moim przekonaniu do któregoś roku, oby termin był jak najbliższy, powinny zniknąć drogi bez chodnika w terenach zabudowanych. Najlepiej gdyby termin ten został wyznaczony centralnie z równoczesnym przekazaniem środków. Przykre jest, że więcej mówi się o rowerzystach (a jest to także ważne) niż o dzieciach chodzących nieutwardzonym poboczem do szkoły.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.