blog
nowe wpisy
13-Grudzień-2019 (20.49), autor: Jan Drechsler

#25068. O tym myślałem

​Dzisiaj rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pomysł zastraszenia opozycji niezbyt się udał, zresztą jak sam społeczny eksperyment z socjalizmem i komunizmem. Był niekonstytucyjnym napadem na społeczeństwo polskie, a tłumaczenie takiego pociągnięcia było mizernie uzasadnione. Dzisiaj o tym myślałem, bo chociaż sporo lat minęło, to jednak temat jest stale aktualny.

Myślałem też dzisiaj jak podejść do tematu pastorałek, aż w końcu napisałem jedną, która może się podobać, ale nie wiem, czy jej prostota jest wadą, czy zaletą.

W tym czasie przedświątecznym myślałem także o kupnie choinki. Tylko myślałem, bo nie miałem zamiaru wkładać do auta mokrego drzewka. Jeśli deszczowa pogoda będzie się nadal utrzymywać, nie widzę wyjścia. Ważniejsza jest tradycja niż porządek w samochodzie.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.