blog
nowe wpisy
07-Czerwiec-2017 (20.19), autor: Jacek

#11558. Opole i nie tylko

Opole ma być, podobno, w Kielcach. Albo może gdzie indziej. Prezes, ten od telewizji tak postanowił i to jeszcze przed tym, jak o mało nie dostał po zębach od wściekłych kibiców Legii. Trudno się im dziwić, skoro soroń machał im przed nosem szalikiem bodajże Lechii Gdańsk, a oni tego nie lubią.

A w ogóle, to widziałem fragment jakiegoś dziennika w telewizji, nawet nie wiem, której telewizji. Widziałem tam natomiast niejakiego Dudę, który powiedział kiedyś, że nie jest moim prezydentem, skoro na niego nie głosowałem. Duda klęczał, mimo że inni stali. Potem - nie wiem, znudziło mi się patrzeć i wyszedłem do kuchni po wodę mineralną, a kiedy wróciłem, dziennik się skończył. Od tego czasu Klęczona nie widziałem, więc może jeszcze tam gdzieś sobie na kolankach…

A propos Opola, na fejsbuku znalazłem. Ponoć stare, ale mi się podoba, nawet bardzo.

https://www.youtube.com/watch?v=dVJ0v2JN83k

Wracając do polityki, to sam nie wiem, co bym w tej krajowej wyróżnił, raczej kogo. Oczywiście wyróżnił w sensie jakimś negatywnym. Jeden tam wart drugiego. Faworytem jest oczywiście minister od wojska, Macierewicz. Teraz tak mocno się przejął ruskim świadkiem, który widział, jak się Tupolew jara. Nawet nie macie pojęcia, jak ja mocno chciałbym wierzyć w to, że pan Antoni to taki normalny, fajny i zdrowy facet, że, jak to mówią na Śląsku, ma wszystkich w domu. Patrząc jednak na te wszystkie wybuchy, sztuczną mgłę, bomby baryczne, teraz pożar, na ten zamach, na uścisk Tuska i Putina (no przeca musieli, musieli, no nie, przeca by się tak nie ściskali, jakby się nie namówili wcześniej, bo po co?), to mi się zdaje, że pan minister od wojska mocno podupadł na zdrowiu. I to mnie martwi, naprawdę mnie martwi.

A inne rzeczy… No, że tak powiem, abyśmy tylko zdrowi byli. Idą wakacje, więc od polityki może w końcu wypoczniemy. Prezes wygrzebie z dna szafy swój legendarny dres i pojedzie gdzieś na ryby z kolegami i futrzanym substytutem rodziny, której nie założył, bo nie miał czasu, gdyż walczył za Polskę. I zrobi się cisza, spokój i cudowna harmonia zapanuje na jakieś nawet trzy dni. Może…

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.