blog
nowe wpisy
18-Sierpień-2019 (19.18), autor: Jan Drechsler

#23223. Optymistycznie

​Kończy się niedziela, a wraz z nią cały weekend. Bardzo się z tego cieszę, z radością pojadę jutro do pracy. Wypoczęty, a do tego wracam do miłego towarzystwa, z którym świetnie mi się pracuje. Pewnie, że są przeróżne problemy, ale po to właśnie jest inspekcja weterynaryjna, żeby im zapobiec, a jeśli wystąpią, to doprowadzić do stanu pozytywnej normalności.

Od czasu do czasu rozmawiamy na tematy fachowe i to nie tylko poważnie, lecz z przymrużeniem oka.

- Dzwoni do mnie jakaś pani późnym wieczorem - opowiadała koleżanka - i mówi, że jej pies jest chyba chory, bo jest osowiały.

- Całe szczęście, że osowiały, bo gdyby był onietoperzniały byłby prawdziwy problem - wtrąciłem się. - Sowy siedzą na gałęziach i można do nich dotrzeć po drabinie. Onietoperzniały uwiesi się gdzieś na suficie i szukaj wiatru w polu.

- Nie wiatru, a psa na suficie albo nie daj Bóg na poddaszu pod więźbą - poprawiła mnie koleżanka.

- I jak takiemu dać zastrzyk, ale z osowiałym psem też jest problem, bo nie wiesz na którym siedzi drzewie. Nachodzisz się całą noc od drzewa do drzewa, a tu ciemno! Bierzesz zwierzaka na dół i okazuje się, że to nie osowiały pies, ale prawdziwa sowa i co wtedy?

I jak tu się nie cieszyć na powrót do pracy?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.