blog
nowe wpisy
16-Październik-2019 (16.20), autor: Jan Drechsler

#24152. Pamiętna rocznica

​Na dworze było zupełnie ciemno, wiadomo - październikowy wieczór jasny nie jest. Wszedłem na drugie piętro akademika “Centaur”, w naszym skrzydle nie świeciła się lampa. Z pokoju naprzeciw mojego wyszedł Staszek, kolega ze starszego roku i zakomunikował mi, że kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem. Postukałem się w głowę i odparłem słowami stosownymi do gestu. Czyli, jak się można domyślać, niestosownymi.

- No, przecież bym sobie nie żartował! - powiedział oburzony z lekka.

Racja, on - studencki ministrant! Koledzy w pokoju już też wiedzieli.

Minęło sporo czasu, a ja ciągle pamiętam ten mrok w korytarzu akademika i wydaje mi się, że kiedy Staszek mnie informował o wyborze, jakoś jaśniej się zrobiło. Pewnie, że to złudzenie i wymysł pozytywnej fantazji. Tylko dlaczego ten pamiętny półmrok z roku na rok wydaje mi się jaśniejszy?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.