blog
nowe wpisy
15-Grudzień-2018 (22.38), autor: Jan Drechsler

#19818. Pierniczenie

​Ten wyraz nie należy do ładnych, można go zakwalifikować do miękkich przekleństw. Ma wiele znaczeń i myślę, że nie muszę tego tłumaczyć.

Dzisiaj pierniczenie miało sens bardzo pozytywny, w kilka godzin uporaliśmy się z pieczeniem pierników. Z pewnością szybciej cała produkcja przebiegałaby, gdyby piekło się je i ozdabiało częściej niż raz w roku. Sukcesem z pewnością jest to, że z opanowaniem optymalnej grubości uporałem się przy drugim wałkowaniu, a szczytem perfekcji, że ani jedna blaszka nie przypaliła się. W odległej przeszłości bywało różnie. Cóż, do perfekcji dochodzi się po latach - repetitio est mater studiorum - tak mawiali starożytni.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.