blog
nowe wpisy
07-Grudzień-2019 (22.10), autor: Jan Drechsler

#24972. Pierniki

​Święta zbliżają się, trzeba poczynić kroki nie tylko w ich kierunku, ale w stronę ich pięknej tradycji. Żeby temu sprostać ukręciłem ciasto na pierniki. Każdy przepis na nie jest dobry, jeśli powstaną smakowite i pięknie udekorowane. Ja robię według zapisanych wskazań naszej mamy.

Po skończonej pracy ogłosiłem na Facebooku konkurs. Zapytałem, co będę robił w dalszej kolejności. Padały przeróżne odpowiedzi. Prawidłowa była ta, że muszę posprzątać. Przy robieniu ciasta na pierniki nieporządek jest spory, a do tego lepki od miodu.

Jakoś poszło sprawnie, tym bardziej, że ja ogłaszałem konkurs, a Agnieszka sprzątała. Dlatego mogę stwierdzić, że ciasto na pierniki jest naszym wspólnym dziełem.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.