blog
nowe wpisy
11-Maj-2017 (19.20), autor: Jan Drechsler

#11081. Pierwszy pokos

​Maj przypomniał sobie, że nie jest zimowym miesiącem i pogoda nieco poprawiła się. Skorzystałem z bezdeszczowej aury i zdecydowałem się na skoszenie trawnika. Nie było łatwo zrobić pierwszy pokos z wielu powodów. Najpierw dlatego, że trawa wyrosła, a z nią cały zestaw chwastów pod przewodnictwem mleczy. Drugą trudnością był brak paliwa do kosiarki, a najważniejszy argument na “nie”, to oczywiście wiele innych obowiązków, które są bardziej ważne od koszenia. O jakie obowiązki chodzi? Sam nie wiem, ale znaleźć potrafię z tuzin.

- Co masz w panie na popołudnie? - spytała Agnieszka tak wymownie, że musiałem odpowiedzieć zgodnie z jej oczekiwaniami, a zupełnie odwrotnie do chęci.

- Będę kosił - słowo się rzekło, kobyłka u płota… przepraszam - kosiarka w garażu.

Napracowałem się, ale efekt jest widoczny. Jakże może być niewidoczny, skoro z trawska po pachy pozostał jeżyk. Najlepszą zapłatą za pracę był zapach świeżo ściętej trawy. To jest jak zastrzyk witamin, jak napływ wiosennego nastroju.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.