blog
nowe wpisy
04-Grudzień-2017 (19.49), autor: Jan Drechsler

#14275. Po pracy

Nie powiem, że po pracy mam ochotę na cokolwiek. Nie powiem, bo nawet mówić mi się nie chce. Nadzór na ubojem to zajęcie, które nie jest miłe dla oka każdemu laikowi. Ja patrzę na to chłodnym okiem, lecz nie z obojętnością, wręcz powinienem z nią walczyć.

Z chłodnym okiem to w dzisiejszej rzeczywistości było trochę przesady. Zmarzluchem nie jestem, ale także nie kawałkiem mięsa, które musi być przechowywane w niskich temperaturach. Dlatego teraz po pracy muszę się trochę wygrzać.

Chłód w mojej pracy nie jest jakimś novum, innych niespodzianek także należy się spodziewać. Tak pod koniec już zmagań zapytałem nadzorowanego rzeźnika:

- Panie Krzysiu, ile już lat pracujemy razem?

- Nie wiem… - zastanowił się. - Dziesięć, a może już piętnaście.

- Ja też nie potrafię sobie przypomnieć, ale chyba długo, co?

- No długo.

- I dobrze nam się razem pracuje.

- Bardzo dobrze panie doktorze.

- No właśnie, bardzo dobrze, dlatego dziwię się, że po tylu latach polał mnie pan zimą wodą!

Tu nastąpił śmiech obopólny, bo nikt nie ma zamiaru komuś uprzykrzać życia. W rzeźni jest niebezpiecznie.Zwłaszcza dla świń.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.