blog
nowe wpisy
08-Wrzesień-2019 (21.43), autor: Jan Drechsler

#23535. Pochód

​O poranku była tak inaczej cudowna pogoda, że ostatnią przyjemnością byłoby dla mnie udanie się na pochód gwarkowski. Po prostu NIE CHCIAŁO MI SIĘ! Jednak podskórnie, a może jeszcze bardziej wewnętrznie odezwał się głos sympatii do Tarnowskich Gór i do tego święta, które zawsze jest dobre, ale corocznie mogłoby być lepsze. Zadzwoniłem do przyjaciela z zasadniczym pytaniem:

- Będziesz na pochodzie?

- Noooo! Chyba będę... - odpowiedź padła w tonacji podobnej do mojego zaangażowania w niedzielną wyprawę, żeby oglądać to, co widziałem dziesiątki razy. Dzisiaj miały być dodatkowe atrakcje, jedną z nich to deszcz mżawka lub kapanie pojedynczych kropli. Tą ważniejszą, krytykowaną przez zaślepionych nienawiścią była wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Nie należę do osób pchających się w pobliże ważnych osób, nie lubię głaskać się z celebrytami, ani pchać się do mikrofonowego sitka. Obecność premiera budziła we mnie ciekawość przyjęcia przez tarnogórzan. Powiem szczerze, że miałem obawy co do zachowania pewnych ekstremalnie niemyślących i tych z niską kulturą polityczną.

Nieobecności niektórych polityków na trybunie nie będę komentował, oni swoim zachowaniem doskonale już to uczynili. Może i dobrze, że ich nie było, bo znalazło się miejsce dla takich jak ja. Jak to zrobiłem? Proste, wszedłem, bo zaprosili mnie politycy, samorządowcy i związkowcy z górnej półki.

Zostawmy politykę, bo nie o niej miałem pisać, a rozpisałem się nadmiernie. Dzisiejszy pochód zaliczam do jednych z najlepszych w historii. Jasne, że to “najlepsze” ma swoje różne oblicza, bo z różnej pozycji jakość się ocenia. Dzisiaj miasto może powiedzieć, że jest się czym pochwalić: historią, miłością do miasta i organizacją masowych imprez.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.