blog
nowe wpisy
15-Czerwiec-2018 (21.54), autor: Jan Drechsler

#17251. Pochwała jednośladów

​Jestem zwolennikiem jednośladów. Rowerzystów podziwiam za determinację w użytkowaniu nieprzyjaznych dróg, motocyklistów (ale nie wariatów) za rycerski wygląd, a tych na motorowerach jadących o świcie do pracy w przeróżnych warunkach atmosferycznych podziwiam za hart ducha. Jeszcze tych ostatnich za zamiłowanie do wędkarstwa, bo pasjonaci moczenia haczyka jakoś z moplikiem mi się kojarzą.

Kierujący jednośladem, jak zresztą każdy człowiek posiadający głowę, powinien z niej korzystać nie tylko do pochłaniania pokarmów i wstępnego trawienia sacharydów w ustach. Tuż za oczami, wewnątrz czaszki jest ważna część centralnego układu nerwowego, która nie tylko służy do sterowania i synchronizacji procesów życiowych. Dzięki tej zawartości mózgoczaszki człowiek potrafi myśleć i konkretnie, i abstrakcyjnie.

Niestety tej sztuki nie opanowali niektórzy właściciele jednośladów. Przykładowo jedna pani, która dzisiaj plotkowała ze znajomą, a połowa jej roweru wystawała na jezdnię. Na pewnym stale zatłoczonym parkingu ktoś bardzo mądry znowu ustawił skuter na środku stanowiska.

Najlepszy był jednak ten rowerzysta, który na ul. Wyszyńskiego blokował dwa pasy, bo jechał środkiem prawej strony, Gratuluję wyobraźni i znajomości zasad ruchu drogowego.

Ma nadzieję, że oprócz tych opisanych, inni jadący na jednośladzie zachowywali się dzisiaj normalnie, a tylko ja miałem pecha spotkać się z patologią.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.