blog
nowe wpisy
08-Czerwiec-2019 (17.58), autor: Andrzej Kanclerz

#22261. Pożądanie dobrego teatru

Wczoraj byliśmy z Asią w Teatrze Miejskim w Gliwicach na sztuce „Tramwaj zwany pożądaniem” Tennessee Williamsa. Przekładu dokonał: Jacek Poniedziałek (o czym mówiło się w TV), a reżyserował: Jacek Jabrzyk. Zagrali młodzi aktorzy: Izabela Baran (Eunice Hubbell), Mateusz Korsak (Steve Hubbell), Łukasz Kucharzewski (Harold „Mitch” Mitchel), Dominika Majewska (Stella Kowalski), Mateusz Nędza (Stanley Kowalski), Mirosława Żak (Blanche DuBois), Oliver Ntuk / Karol Nowakowski (chłopiec).

Niestety, z przykrością muszę donieść, że za wyjątkiem Mirosławy Żak (Blanche DuBois), która jak kariatyda trzymała na sobie całe to przedstawienie, aktorzy nie unieśli swych ról. Szczególnie słaby był Mateusz Nędza jako Stanley Kowalski. Szkoda, bo jest to postać, mająca zasadniczy wpływ na kształt tej sztuki.
Nie polecam, chociaż bilety tylko po 35 zł.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.