blog
nowe wpisy
14-Sierpień-2014 (22.45), autor: Jan Drechsler

#3097. Podróże kształcą

Wieczorny spacer po Suwałkach. Wzdłuż ulicy niskie budynki, najczęściej jednopiętrowe. W nich przeplatanka geszeftów – przede wszystkim całodniowe kantory i sklepy z alkoholami pierwszej potrzeby. No i oczywiście bank za bankiem, jednym słowem swojski klimat. Niby nic zaskakującego, a jednak.
Naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Suwałkach przechodzę obok kościoła. Na tablicy ogłoszeń wśród bladych kolorystycznie kartek wisi plakat rzucający się w oczy. Twarz brodatego mnicha i jakiś tekst. Zaciekawiła mnie egzotyka oblicza. Parafia ogłasza zapisy na pielgrzymkę do Libanu, do grobu świętego o. Charbela.
Podróże kształcą. W życiu nie zainteresowałbym się tą postacią, gdyby nie krótki pobyt w Suwałkach. Ciekawa postać, a zwłaszcza po śmierci niebywałe zjawiska związanym ze zwłokami o. Charbela. Nie oznacza to, że zaraz nabiorę chęci wyjazdu do Libanu. Najpierw musi być Litwa.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.