blog
nowe wpisy
05-Grudzień-2017 (21.09), autor: Jan Drechsler

#14287. Podły czas

​Adwent to czas mało wesoły. Dni są szaro bure, żaden opad czystej bieli śniegowej nie jest w stanie poprawić tendencji spadkowej humoru. Brak światła przytłacza ludzką psychikę, dotknięci depresją, a nawet tylko słabszym charakterem mają nos spuszczony na kwintę. Nie pomogą wesołe okazje mikołajkowe, nic nie dadzą pielgrzymki zakupowe do roziskrzonych świątyń kuszenia prezentowego. Podły czas, wymarzony na refleksje, na wszelkiego rodzaju rachunki sumienia. Można by się spodziewać, że ludzie urodzeni w czasie przedświątecznym też mają charakter dekadencki.

Nic z tego! Zaprzeczeniem smutku jest Marta, która jutro skończy sześć lat. Jej usposobienie jest zaprzeczeniem teorii o podłym, grudniowym czasie.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.