blog
nowe wpisy
17-Wrzesień-2017 (20.21), autor: Jan Drechsler

#13026. Powroty

​Rok w rok powraca smutny temat. Inwazja ZSRR w 1939 roku był przez lata PRL-u pokazywany w takim świetle, jakby zbawiciele przyszli ze wschodu. Tuszowanie zdradzieckiego ciosu wraz z całą konsekwencją wliczając w to ludobójstwo, było komunistycznym draństwem.

- Szczęść Boże! - przywitał mnie w drzwiach Kościoła Zbawiciela proboszcz. - Dawno nie widzieliśmy się.

- Jak tak dalej pójdzie, to ktoś mnie posądzi o zmianę wyznania. Częściej jestem w kościele ewangelickim, niż w moim parafialnym.

W ramach uduchowienia się pojechałem na kolejny w kościele na Rynku. Tym razem było to “ŚWIĘTO TRĄBEK” w ramach Annum Festival.

Liczę na rychły powrót wędrowniczek z Ukrainy. Czekam na telefon informujący o przekroczeniu granicy. Jeśli będę zmuszony jechać w nocy, to przyjemnie nie będzie. Pada. Leje za konem!

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.