blog
nowe wpisy
13-Luty-2019 (18.53), autor: Jan Drechsler

#20571. Prawo Murphy’go?

Chyba powinienem napisać, że chodzi o prawo Drechslera, bo odkryłem je wykonując swoje prace sznurkowe.

Używam igieł przeróżnego kalibru, do najcieńszych po całkiem grube. Niezależnie od wielkości nieraz wypadają z ręki albo rzucam je przez nieuwagę łokciem ze stołu. Prawem spadającej igły jest, że chociaż widzę i słyszę, gdzie upadła, po schyleniu nie potrafię jej znaleźć.

Doświadczenie nauczyło mnie, że na stole nie zostawia się samej igły, lecz z nawleczonym kawałkiem nitki. Jakimś cudem ta igła z nitką po wylądowaniu na podłodze też się rozpływa na płaszczyźnie. Sama, bo nitka jest widoczna. Cuda? Złośliwość rzeczy martwych? Nie potrafię odpowiedzieć, faktem jest, że igła odnajduje się po zamieceniu pokoju, ale w innym jego miejscu.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.