blog
nowe wpisy
08-Październik-2018 (19.35), autor: Jan Drechsler

#18861. Programy wyborcze

​Decydując się na udział w nadchodzących wyborach samorządowych miałem program wyborczy w głowie. Zresztą mam go cały czas, bo wiem, co należy zrobić, a jeśli znajdę się w gronie radnych powiatowych będę mógł debatować jak go wykonać. No i przede wszystkim będę wiedział z kim to realizować. Na wszelki wypadek zostawię sobie jedną ulotkę, żeby co jakiś czas zerkać, czy nie skierowałem się na inne tory.

Zdobycie mandatu radnego nie jest łatwe z wielu powodów. Wiem, że każda kandydatka i kandydat liczą na przeważające głosy w swoim okręgu. Powalczyć trzeba, ale do obsmarowywania konkurencji nie zniżę się. Mogę analizować cudze programy i ewentualnie polemizować z nimi albo twierdzić, że chcę zrobić to samo, ale sprawniej.

Zdziwienie moje budzi brak w obietnicach przedwyborczych wzmianek chociażby o Metropolii. Tyle gmin należy do niej, a nikt jakoś nie pamiętał o powiązaniu działania z tą jednostką samorządową. Może się mylę, może zbyt mało ulotek do mnie dotarło?

W moim programie ująłem prace na rzecz skoncentrowania się nad współdziałaniem w ramach Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii, chociaż powiaty do niej nie przystępują.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.