blog
nowe wpisy
08-Listopad-2019 (18.23), autor: Jan Drechsler

#24512. Propozycja na jutro

​Zaczynamy długi weekend, który to z kolei?... Czy to takie ważne? Z pewnego względu bardzo ważne, bo kulminacyjnym punktem trzydniówki będzie Narodowe Święto Niepodległości. Mamy przed sobą dni zadumy, refleksji nad sprawami Polski, czas na rachunek sumienia… Nie pytaj co Polska zrobiła dla ciebie, zapytaj, co ty zrobiłeś dla Polski? W takiej tonacji powinno się snuć rozmyślania.

Na jutro wybrałem wątek historyczny, tragiczny nieco, mało chlubny dla kształtującej się władzy ludowej. Wybieram się z towarzystwem do Skoczowa na wykład dr Anny Mandreli zatytułowany “Duchowość i charakter rotmistrza Witolda Pileckiego”. Spotkanie połączone będzie z promocją książki pani doktor.

Wyjazd związany jest z pewnymi planami na przyszłość, a temat jest jednym z punktów zastanowienia się nad przeszłością, którą niektóre siły chcą interpretować po swojemu. Poniżanie bohaterów, stawianie ich na równi ze zbrodniarzami doprowadza w lżejszej formie do wyśmiewania uczciwych polityków, robienia z nich niezrównoważonych psychiczne, dorabianie cech, które nie mają odzwierciedlania w prawdzie. W konsekwencji dojść można do wniosku, że niepodległość Polski równa się podległości sił krzyku tych, którzy powinni siedzieć cicho i cieszyć się, że są tolerowani przez społeczeństwo.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.