blog
nowe wpisy
16-Marzec-2019 (19.13), autor: Jan Drechsler

#20996. Przedwiośnie

​Może mi wydaje się tylko, że przedwiośnia mojej młodości wyglądały inaczej, że były bardziej wyraźne. Tak, ale co miałaby oznaczać wyrazistość tej dodatkowej pory łączącej zimę z wiosną? Z pewnością bywały zimy z większymi opadami śniegu, który topniał sobie tygodniami i niczym miniaturowe lodowce tworzył rzeczki, które dawały dużo radości małym nogom obutym w gumowce.

Teraźniejsze przedwiośnia odczuwam jako czas, w którym robi się chłodniej. Nie jest mi zimno, ale jakby na przekór wzrostowi temperatury powietrza, obniża mi się ciepłota wewnętrzna. Z cała pewnością jest to skutkiem lżejszego ubrania, bo przecież wiosna już prawie za oknem, więc nie ma powodu do zakładania grubszych swetrów i koszul.

Dobrą stroną przedwiośnia jest nadzieja na szybkie pojawienie się zdecydowanie wiosennego klimatu. Myślę, że już niebawem to nastanie, bo kilka dni temu widziałem szybującą parę bocianów nad Laryszowem. Podobno pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, to i pierwszy bocian też nie, ale dwójka powinna. Szkoda tylko, że poleciały gdzieś dalej. Zapewne tam, gdzie wiosna już jest.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.