blog
nowe wpisy
23-Sierpień-2019 (17.34), autor: Jan Drechsler

#23310. Rocznica

​Każda dat stanowi rocznicę jakiegoś wydarzenia, a także w przyszłości będzie przez kogoś wspomniana i oby to był miłe wspomnienie.

Dla Agnieszki i dla mnie jest miła okazja, bo 39 rocznica ślubu kościelnego.

- Jak ze mną wytrzymałaś tyle lat? - spytałem.

- Sama się dziwię! - odparła i to niechaj będzie podsumowaniem naszego związku.

W 1939 roku, właśnie 23 sierpnia został podpisany pakt Ribbentrop - Mołotow. Czym to skutkowało nie muszę chyba przypominać. Haniebne potraktowanie nie tylko Polski, ale także kilku innych krajów. A interpretacja tego spisku w szkolnym nauczaniu historii za czasów PRL jak powinna być nazwana?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.