blog
nowe wpisy
17-Kwiecień-2019 (17.44), autor: Jan Drechsler

#21502. Rozmowy z bankiem

​Nieraz pisałem jak bardzo lubię rozmowy naciągające mnie na atrakcyjne towary lub usługi. Wiem, że dzwoniąca osoba dostaje takie zadanie i musi się z niego wywiązać nie tylko ilości przeprowadzonych rozmów, ale powinna mieć efekty namacalne, czyli konkretne.

Jeśli chodzi o banki, to już w tej chwili natarczywość spadła do zera, czyli - nie chce pan, a to przepraszam. Dzisiaj załapałem się na telefoniczną propozycję na banku, w którym od dłuższego czasu mam rachunek.

- W uznaniu pana długoletniej współpracy z naszym bankiem, mamy propozycję bardzo korzystnego kredytu - usłyszałem miły głos w słuchawce. - Mógłby pan już teraz pobrać dowolną kwotę na dowolny cel. Czy jest pan zainteresowany?

- Teraz nie bardzo, ale powiedzmy, że z końcem maja - odparłem szczerze.

- Szkoda, bo gdyby pan teraz wziął kredyt, mógłby pan już w maju spłacić ratę na korzystnych zasadach - pani była nieustępliwa.

- Miło z pani strony, ale nie wiem czy się pani orientuje, kredyt bierze się na konkretny cel, a nie z powodu chęci spłacania rat - moja riposta nie miała szablonowej odpowiedzi w instrukcji, w którą rozmówczyni prawdopodobnie była zaopatrzona. Nieco się pogubiła w argumentach i oferta pożyczki stanęła na etapie pożyczenia sobie: “Wesołych Świąt”.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.