blog
nowe wpisy
20-Czerwiec-2018 (21.31), autor: Jan Drechsler

#17301. Sam sobie…

​Kilka decydujących słów i Magda z Agnieszką pojechały zostawiając mnie samego. “... Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem…” tak by się chciało powiedzieć w myśl “Ody do młodości”, ale wcale nie gonię za “żywiołkami drobniejszego płazu”. Zajmuję się pracami domowymi.

Chwilowa samotność wyzwala we mnie siły skierowane ku rodzinie. Dlatego w trosce o zdrowie najbliższych nastawiłem orzechówkę. Ta nalewka stanowi w moich wspomnieniach białą plamę. Dawno temu wypiliśmy z przyjacielem flaszkę tego doskonałego trunku, który nastawiła jego mama. Żeby zatrzeć ślady niecnego uczynku, uzupełniłem zawartość wodą z magi. Kolor się zgadzał, ale smak był chyba nieco odmienny. Szacowna rodzicielka kolegi poczęstowała swoją znajomą, a reakcja była… można się domyślać jaka.

Ja dzisiaj do orzechówki magi nie nalałem, niczego nie dolewałem, pokrojone orzech macerują się w cukrze.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.