blog
nowe wpisy
03-Październik-2019 (18.06), autor: Jan Drechsler

#23930. Sezon

​- Zrobiłbyś może trochę ognia dzisiaj - powiedziała Agnieszka. - Nie czekajmy na sąsiada.

W ten sposób zacząłem sezon grzewczy. Ja zacząłem, bo tak jak Aga rzekła, sąsiad z dołu nie wytrzymywał i rozpalał w centralnym. Dzisiaj osobiście zszedłem do piwnicy, zlustrowałem stan węgla i podpałki, wiem na czym stoimy…

Na węglu nie stoimy, a szkoda, bo gminy, pod którymi toczy się wydobycie stoją nieźle. Nie wszystkie, gminy, to jasne! Bytom na ten przykład raczej mniej stoi, bardziej leży. Sezon świetności miasta raczej wisi na włosku od dłuższego czasu. Kiedy mam rozpalać ogień powinienem się zastanowić, czy kolejna łopata nie jest gwoździem do trumny wspaniałego niegdyś miasta. I niech mnie nikt nie przekonuje, że jest to wina obecnych czasów. Komuna Bytom zajechała.

Dzisiaj słyszałem mądre słowa wiceministra energii Adama Gawędy. Żeby stanęła stalowa instalacja produkująca powtarzalną energię, potrzeba jest ogromna ilość surowców. Sezon na wydobycie nie skończył się. O tym też niech mnie nikt nie przekonuje.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.