blog
nowe wpisy
14-Styczeń-2018 (17.08), autor: numer 16

#14898. skoro/o/zimach….

to najnizsze temperatury zostaly zanotowane przed wojna w latach 1929 w rabce -45 st. celsjusza…

w gwarku jako zima stulecia jest obwolana w 1978….. tej zimy nie zaliczylem bo juz 14 listpada “pocalowalem” ziemie w nowym jorku. pisza zeby nie parkowac samochodow na ulicach…” toc to takowych nie bylo”. jak pierwszy raz przyjechalem do prawie wolnego kraju w 1989 roku, to jedno auto stalo, moje, pod moim oknem a budynek dlugi na ponad 100 metrow…...wszyscy chodzili piechota a ja jezdzilem autem, a teraz jest na odwrot…. WSKAZANE (parking na lekarstwo/recepte), zebym ja chodzil piechota a wszyscy jezdza autami…na pewno jest to jakis niesamowity wskaznik postepu naszego kraju (ja sie go sie nie wyrzeklem, bo czekalem ponad rok jak to bylo sprawdzane, moj przyjaciel henryk ze strzebinia/jego urodziny dzisiaj, obchodzone w sedlaczku/ jest tego swiadkiem, bo byl ze mna na ul. francuskiej w katowicach)....

a teraz do rzeczy z zima “STULECIA”.... rok 1963, to byla zima stulecia trwala 2 miesiace styczen/luty…. rok naszej matury, studniowka przsunieta w medyku (sp. dr. jan muc ), komers przesuniety no i matura ...TO BYLA ZIMA STULECIA….

to tyle addendum dla naszego gwarka, mkk.

ps. to tylko pamietaja ludzie w podeszlym wieku.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.