blog
nowe wpisy
21-Październik-2019 (17.49), autor: Jan Drechsler

#24228. Smutny początek

​Zamieszania sporo od rana, nie będę pisać dlaczego, bo są to albo prywatne sprawy, albo służbowe. Nie w tym rzecz, żeby publicznie roztrząsać zajścia, które już zostały wyjaśnione. Chcę podzielić się stanem psychicznym. Nie wszystko układa się tak, jak by pragnęło się widzieć, nieraz domek z klocków marzeń rozpadnie się, bo jakiś jeden drobny element został krzywo ułożony. Czasem rozsypane bierki codzienności tak się poukładają, że wyciągając jedną bierkę, już na początku gry poruszy się resztę. Tak było dzisiaj i myślałem, że w spokoju spędzę resztę poniedziałku.

Tego spokoju okazało się zbyt wiele. Nadeszła wiadomość, że zaczął swoje wieczne spoczywanie Józef Słodczyk, kapelmistrz Górniczej Orkiestry Dętej Bytom, powszechnie znanej jako Miechowicka Orkiestra. Był jednym z tych, którzy podtrzymywali tradycje górniczego Śląska, Wiadomo, że wszyscy skończymy żywot ziemski, co wcale nie uspokaja żalu i smutku.

Dzień się nie skończył... Myślę sobie, że jeśli rano miałem zamieszanie, teraz pod wieczór smutek, to chyba zasłużyłem sobie na odrobinę radości? A no, zobaczymy.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.