blog
nowe wpisy
18-Styczeń-2020 (12.58), autor: Jan Drechsler

#25482. Sobota jak dawniej

Co to oznacza? A to, że głowa rodziny o świcie udawała się do pracy. Pamiętam te czasy, kiedy do szkoły chodziło się w sobotę, czasy były piękne, bo piękna jest młodość.

Wiek dojrzały też wcale nie jest zły, ale do pracy w każdą sobotę gnać nie muszę, dzisiaj musiałem. Czyli był jak dawniej. Do tej dawności dodać można i to, że sporo mężczyzn szło do karczmy. Ja w młodości nie chodziłem do kraczmy, ale do innych lokali.

Dzisiaj jadę do karczmy… Na karczmę piwną. Tak niespodziewanie na mnie to spadło. Piwa pić nie będę, bo pojadę samochodem, ale co zobaczę, to moje.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.