blog
nowe wpisy
08-Czerwiec-2019 (14.34), autor: Jan Drechsler

#22260. Sposoby na przeżycie

​Ciepłe dni sprawiają, że należy mądrze sterować własną fizjologią. Nie należy doprowadzić do odwodnienia, ale nadmierne wypijanie wody także mądre nie jest. Ja preferuję kilka sprawdzonych sposobów na łatwe przeżycie upału, zawsze się sprawdzają, dlatego nie narzekam, nie cierpię. Najprościej jest regularnie połykać witaminę C, ale samą, bez dodatków, chyba, że z wapnem, ale na pewno bez rutyny. Dlaczego? Bo nie przedawkuje się witaminy C, ale rutynę to już tak.

Jeszcze inny sposób doraźny to solona cytryna. Dla niektórych ohyda, dal mnie słodki przysmak upalnych dni.

Trzecim rarytasem jest mrożona kawa. W moim wykonaniu to dwie łyżeczki kawy instant zalane zimną z lodówki wodą mineralną lekko gazowaną. Mnie smakuje gorzka, ale czasem dodaję do sproszkowanej kawy łyżeczkę cukru i odrobinę mleka. Gaz z mieszanką robi swoje, a temperatura napoju łagodzi skutki upału.

Nieraz wręcz przeciwnie, nie mrożona, ale bardzo ciepła kawa albo herbata dają lepsze ukojenia w piekielnie ciepłe dni.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.