blog
nowe wpisy
06-Sierpień-2018 (20.21), autor: Jan Drechsler

#17914. Strażnik

​Od niedawna jestem strażnikiem domowej roślinności. Mam podlewać kwiatki, żeby nie zmarniały, co jest dla mnie sporym wyzwaniem. Nigdy nie interesowała mnie flora w mieszkaniu do tego stopnia, żeby o nią dbać. Nie dlatego, że nie lubię doniczkowych żyjątek, wręcz odwrotnie - uwielbiam. Zwykle nimi się ktoś zajmował w dawnych czasach młodości, a rodzinnie pieczę nad nimi trzyma Agnieszka. Teraz zrządzeniem losu czuwam nad turgorem roślinności i na razie nie więdną.

A do tego stanu można je doprowadzić prędziutko w panujących upałach. Przed momentem podlałem te w dolnej części mieszkania, a następnie poszedłem na górę. Lałem wodę, a ziemia w doniczkach syczała z zachwytu ssąc życiodajną wilgoć. Rośliny mają przegwizdane, nie są w stanie użalić się nad swym losem, ani same do kranu nie podejdą.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.