blog
nowe wpisy
05-Sierpień-2019 (16.10), autor: Jan Drechsler

#23070. Straszy?

​W nocy z soboty na niedzielę dwa razy odezwał się dzwonek u drzwi. Pierwszy raz kilkanaście minut po północy, wstałem z łóżka i nie bez pewnego lęku otwarłem mieszkanie. Za drzwiami nikogo nie było. Pomyślałem sobie, że dzwonek coś fiksuje, że psuje się instalacja i dochodzi do zwarcia. Kolejny sygnał zbudził mnie przed godziną trzecią. Już nawet nie zastanawiałem się wiele, tylko wyjąłem z dzwonka baterie. Gdyby w takim stanie odezwał się znowu, to faktycznie należałoby sprowadzić egzorcystę.

Przed południem przyjechał na rowerze Szymon z Basią. Rozmawialiśmy o tym i stwierdził, że u nich w domu też tak się robi, kiedy baterie są na wyczerpaniu. Uwierzyliśmy tym bardziej, że już w ciągu dnia dzwonek nie działał wcale. Po załadowaniu nowych, wszystko wróciło do normy. Przynajmniej z duchami w domu.

Po obiedzie pojechałem do Tarnowskich Gór na dłuższą włóczęgę, najpierw odwiedziłem groby bliskich. Kiedy modliłem się przy grobie rodziców i brata poczułem pociągnięcie za nogawicę. Lekkie jakby szarpnięcie, jakby otarcie o twardy przedmiot. Przypuszczałem, że niechcący dotknąłem ławeczki przy grobie. Szarpnięcie powtórzyło się znacznie mocniej, zerknąłem przez ramię przypuszczając, że to jakiś figlarny pies. Za mną nikogo nie było, stałem o pół kroku od ławeczki, o nią nie mogłem się otrzeć. Co dziwne jestem pewien, że widziałem jak rusza się nogawica powyżej buta.

Z niewyjaśnionych zjawisk zwierzyłem się koledze w pracy i on opowiedział mi o jego dziwnym śnie, jaki miał przed imieninami swojego nieżyjącego ojca. Wtedy mnie olśniło! Przecież wczoraj było wspomnienie Jana Marii Vianney’a, mojego patrona! Czyżby rodzice w ten sposób złożyli mi życzenia?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.